Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tábor Cvikov, srpen 2010

V nedělí 1.8.2010 jsem s Bohouškem vyrazila na toto léto již třetí tábor agility, tentokrát do krásného lesního prostředí ve Cvikově. Tábor pořádala Alice Glöcknerová a jako výcvikáři zde byli společně s Alicí ještě Evička Linkova, Katka Lerlová a Bára Lerlová. 

Na tábor jsem jela hlavně s tím, že bych chtěla slyšet další názor na Bohouškovo shazování, jelikož to je v poslední době náš problém číslo 1, který se snažíme postupně odstraňovat. Musím říci, že jsem strašně ráda, že jsem se tábora zúčastnila, protože jsem odsud odjížděla obohacená o spoustu cenných rad, jak dále s Bohouškem pracovat. Ukázalo se, že hlavním problémem byla moje strnulost při běhu, takže jsem se snažila celý týden své tělo přinutit pohybovat se jinak a hlavně lépe. Zjistila jsem také, že na shazování má vliv mnoho dalších a dalších faktorů, jako intonace povelu, poloha ruky atd., atd. Pro mě to byly doposud maličkosti, ale tady jsem zjistila, jak důležité "maličkosti" to jsou. Za všechny tyto rady a hlavně za trpělivost musím poděkovat Evičce Linkové, která byla mojí výcvikářkou a snažila se mi se vším pomoci. 

Jediné, co bohužel trošku pokazilo jinak suprový týden, byly neustálé lijáky, které vyvrcholily v pátek večer a proměnily areál v rozvodněný potok. I tak jsem ale odjížděla spokojená a už teď se těším na příští rok.